Pasąmoniniai įsitikinimai lyderystės citatose

Pasąmoniniai įsitikinimai – tai yra tai, kuo tiki mūsų pasąmonė. O pasąmonė, kaip žinia, atsako 90% už mūsų mintis ir poelgius. Todėl mūsų pasąmoniniai įsitikinimai yra mūsų iliuzinė realybė. Skirtingas mūsų pasąmonėje glūdintis įsitikinimų rinkinys suformuoja tai, ką vadiname “savo teisybe”. Gerai, kad XXI amžiuje turime metodų, kaip lengvai transformuoti mus stabdančius pasąmoninius įsitikinimus ir nebegyventi iliuzinėje realybėje.

Daug gražių įsitikinimų galima rasti Merfio dėsnių knygelėje arba patarlėse. Tai bus tie pasąmoniniai įsitikinimai, kurie būdingi daugumai žmonių. Pvz. “Per kančias į žvaigždes”. Jei turėsime tokį įsitikinimą, tuomet mūsų kelias į sėkmę bus per kančią. Ar to mums reikia? Gal geriau be kančios? Prisėdam, transformuojam per pusvalandį tokį ribojantį įsitikinimą ir štai jau mūsų realybė pasikeitė. Nuo dabar jau nebereikia siekti sėkmės per kančią.

Šis įrašas skirtas vadovavimui ir lyderystei. Pažiūrėjau, kokių mus blokuojančių įsitikinimų galime atrasti garsiose citatose apie vadovavimą ir lyderystę.

  1. Lyderis privalo būti vienišas

lyderystė ir vienatvė trumano citatoje

Šį populiarų klaidingą įsitikinimą aprašo ir Hario Trumano citata “Norėdamas vesti kitus, žmogus privalo būti pasirengęs eiti į priekį vienas”.

Ar jums rezonuoja? Nenuostabu. Dauguma žmonių ir lyderių turi šį jiems trukdantį pasąmoninį įsitikinimą, vedantį į vienatvę.

 

2. Tikslas/sėkmė pasiekiama arba svajonė išsipildo tik per sunkų darbą

Ypatingai populiarus pasąmoninis įsitikinimas, ypač pas vyresnės kartos vadovus. Teko ir Lietuvos žiniasklaidoje matyti ne vieną interviu, kuriame vadovai dalijasi sėkmės paslaptimis, susijusiomis su sunkiu darbu.

sunkus darbas colin powell

Tai aprašoma ir Kolino Pouelo citatoje “svajonė neišsipildo magišku būdu; tam reikia prakaituoti, pasiryžti ir sunkiai dirbti”.

Prie ko veda tokio pasąmoninio įsitikinimo turėjimas? Prie sunkaus darbo, kančios, siekiant rezultato.

 

3. Sėkmė galima tik per kančią / skausmą

Įsitikinimas panašus į prieš tai buvusį, susijusį su sunkiu darbu. Dažnam sunkus darbas yra susijęs su kančia ir skausmu.

skausmo pabaigoje yra sekme

Matome, kad net amerikietis motyvuojantis kalbėtojas Erikas Tomas turi tokį įsitikinimą ir tokia gaida “motyvuoja” minias: “skausmo pabaigoje yra sėkmė”.

 

4. Sėkmė pasiekiama tik per klaidas, prievolė klysti

Dar vienas populiarus įsitikinimas klaidingai teigiantis mums, kad be klaidų nebus sėkmės. Kas tokiu atveju nutiks? Ieškosime kaip čia dabar suklydus, kad pritrauktume sėkmę.

siekiant sėkmės privalu klysti

Tokį įsitikinimą iliustruoja Antony J. D’angelo citata “siekiant sėkmės jūs privalote klysti, kad žinotumėte, ko nedaryti kitą kartą”.

 

5. Laikas – pinigai

Labai senas ir populiarus įsitikinimas. Žmonės turintys šį įsitikinimą sunkiai įvaldo buvimą “čia ir dabar”. Jiems reikia skubėti, nes buvimas ramiai, fokusavimasis į save ar kitą asmenį yra laiko švaistymas.

laikas pinigai benjaminas franklinas

Net Bendžaminas Franklinas yra priminęs žmonėms seną patarlę “Atminkite, laikas yra pinigai”. Nuo to laiko dažnai klaidingai šie žodžiai, iliustruojantys įsitikinimą, priskiriami jam.

 

Skaitydami apie šiuos penkis populiarius įsitikinimus, jūs tikriausiai ne kartą pagalvojote “bet gi taip ir yra?! – citatos teisingos”. Nieko nuostabaus, dažnas žmogus turi visus šiuos įsitikinimus. Jei nepasitikite savo pajautimais, papildomai, galite save patestuoti raumens testu. Pamatysite, turite šiuos įsitikinimus ar ne.

Jei jau atsibos mokytis per skausmą, kančią, klaidas, stresą, įtampą bei vienatvę, susitikime pasikalbėti.