Konkurencinė kova tarp kolegų yra gan dažnas reiškinys bet kokio dydžio organizacijoje. Kovoja net vadovai su savo pavaldiniais.
Kur slypi tokios kovos šaknys? Jei galvosime logiškai, tai sunku bus paaiškinti. Darbuotojai sako, kad “chemijos nėra”, nurodo įvairias menamas ar tikras kolegų kaltes, jų nepatrauklias savybes. Deja, logika tik 10% nulemia mūsų veiksmus ir žodžius. Atgręžkime žvilgsnį į pasąmonę.
Jei kyla kova su kolegomis, už tai gali būti atsakingi pasąmoniniai įsitikinimai:
- privalau kovoti su žmonėmis
- privalau konkuruoti
- mano kolegos – mano priešai
- aš menkesnis už savo kolega
- aš bijau, kad mano kolegos taps geresni už mane
Iš kur šie įsitikinimai? Kilmė gali būti įvairi: “nekaltas” kivirčas su kitu vaiku smėlio dėžėje ar kitas vaikiškas nutikimas, paveldėjimas iš tėvų ar senelių ir pan.
Visi tokie įsitikinimai mums kažkuo yra naudingi. Jei naudos nebūtų, mūsų pasąmonė jų nelaikytų. Kažkas per tai mokosi stiprybės, kažkas kūrybingumo, kažkas drąsos ir t.t.
Jei kovojate su kolegomis, bet tai jums jau pabodo, raumens testu pasitikrinkite šiuos aukščiau išvardintus įsitikinimus.
Radote? Ką dabar su jais daryti?
Galima ir toliau gyventi su jais, kovojant su kolegomis. Arba galima atsisveikinti su šiais įsitikinimais ir liautis kovojus. Tiesiog transformacijos metu apmokyti savo pasąmonę, jog dabar jau galime stiprybės, kūrybingumo, drąsos ir kitų vertybių mokytis be kovos.
Spręsti galima:
1) Transformuojant susitikus su dvasiniu koučeriu
arba
2) Išmokstant dirbti su savo įsitikinimais ir patiems transformuojant