Komforto zonos išplėtimas ar išėjimas iš komforto zonos

Kuo skiriasi populiarūs išsireiškimai “komforto zonos plėtimas” ir “išėjimas iš komforto zonos”. Dažnai šie terminai naudojami neteisingai.

Tą, kas yra mūsų komforto zonoje, mes pasiekiame, įgyvendiname lengvai: uždirbame X000 eurų per mėn., surandame Y klientų, turime Z pavaldinių ir t.t.

Jei norime didinti X, Y, Z reikšmes, mes galime rinktis – praplėsti komforto zoną arba išeiti iš komforto zonos.
Jei mes pasirenkame plėsti komforto zoną, tuomet dirbame su savimi, transformuojame blokuojančias baimes, įsitikinimus.
Praplėtus komforto zoną mes norimą reikšmę X, Y ar Z padidinsime dviženkliu ar triženkliu procentu. T. y. jei mūsų komforto zona anksčiau buvo surasti 20 naujų klientų per mėn., tai po išplėtimo bus lengva surasti 30 naujų klientų.
Didesnį rezultatą mes pasieksime lengvai ir be streso.

Deja, dažniau žmonės renkasi kitą kelią – išėjimą iš komforto zonos. Jie per prievartą, valios pastangomis siekia padidinti norimas reikšmes.
Kodėl žmonės prievartauja save, vietoje to, kad norimą rezultatą pasiektų lengvai? Įvardinčiau kelias priežastis:
1) Nežinojimas, kaip praplėsti komforto zoną.
2) Apribojantys pasąmoniniai įsitikinimai. Pvz. “tik per sunkų darbą pasiekiamas rezultatas”.
Kaip išplėsti komforto zoną? Komforto zonos ribos yra sąlygotos mūsų apribojančių pasąmoninių įsitikinimų. Kuomet mes transformuojame tuos įsitikinimus, tuomet zona prasiplėčia. Pavyzdžiui, pardavėjas Jonas per mėnesį parduoda 10 mašinų. Jis nori praplėsti komforto zoną ir taip pat lengvai pardavinėti po 15 mašinų. Koučingo sesijoje su koučerio pagalba Jonas galės suvokti kodėl jam dabar gerai kaip yra bei kurioje situacijoje vaikystėje slypi šio apribojimo šaknys. Po sesijos Jonas galės lengvai parduoti didesnį kiekį mašinų.
Esamą komforto zonos ribos reikšmę galima nustatyti raumens testu. Pvz. “aš galiu parduoti X mašinų per mėnesį”. Akivaizdumo dėlei galima testą atlikti prieš sesiją bei po sesijos ir matyti, kiek prasiplėtė komforto zona.
komforto zona