Rugpjūčio 13 dieną Barakas Obama paskelbė populiariausią visų laikų tweetą, jau sulaukusį virš 4 milijonų laikų. Jame jis pacitavo Nelsoną Mandelą – “Niekas negimė nekęsdamas kito žmogaus dėl jo odos spalvos, kilmės ar religijos…”.
Nelsono Mandelos laikais mokslui dar mažai buvo žinoma, bet dabar jau mokslas žino, kad tai nėra teisybė. Mokslas jau atrado, jog mes paveldime iš savo protėvių pasąmonės programas, su jomis susijusius elgsenos modelius. Šią sritį studijuoja atskira psichologijos šaka – “elgsenos genetika arba psichogenetika“. Plačiau galite paskaityti paspaudę ant nuorodos. Pateiksiu tik pagrindines išvadas pripažintas jau šiandien:
- Visi elgsenos bruožai yra įtakoti genetikos;
- Aplinkos įtaka tos pačios šeimos narius labiau padaro skirtingus nei panašius;
- Su amžiumi genų įtaka žmoguje stiprėja.
Tai akivaizdžiai matau testuodamas raumens testu žmonių programas. Nors žmonės būna niekados nesusidūrę su tam tikros tautybės žmonėmis, neturėję su jais jokių neigiamų patirčių, bet pasąmonėje turi neapykantos tam tikroms tautybėms programas. Beveik visi lietuviai turi pasąmonės programas “aš nekenčiu rusų” bei “aš nekenčiu lenkų”, nors jokių neigiamų patirčių savo gyvenime nėra turėję su šių tautų atstovais ir sakosi visai taip negalvojantys. Didžioji dalis jų šias programas yra paveldėję iš savo protėvių, kurie turėjo skausmingas patirtis su šių tautų atstovais.
Ko dar neatrado mokslas, tai yra pasąmonės programų / elgsenos paveldėjimas iš ankstesnių įsikūnijimų. Čia irgi galima pateikti pavyzdžius iš mano patirties, kada testai ir koučingo sesijos parodė, jog žmonės turi neapykantos programų tautoms, rasėms, socialinėms grupėms, kurios praeituose gyvenimuose yra padarę didelį neigiamą poveikį. Pvz. nužudę. Tokie stiprūs emociniai sukrėtimai stipriai įsirėžia mumyse ir perduodama toliau tiek genetiškai palikuoniams, tiek į būsimus įsikūnijimus.
Jei pastebėsite, kad šios programos jums trukdo kasdienybėje – kreipkitės – transformuosime.